Auta
Aston Martin V8 Vantage to sportowe coupé zaprezentowane podczas salonu genewskiego w 2006. Nazwą nawiązuje do samochodów produkowanych pod koniec lat 80., jednak różni się od nich zarówno wyglądem, jak i zwinnością.
Nadwozie zbudowano z aluminium, aby obniżyć wagę. Z przodu zaopatrzono je w dwa siedzenia, a z tyłu ma dużą półkę na bagaże.
Od 2007 Vantage dostępny jest także w wersji roadster, z płóciennym dachem. Roadster jest o 80 kilogramów cięższy od modelu coupe - głównie za sprawą wzmocnień nadwozia, jakie zastosowano po usunięciu dachu - jednak osiągi nie uległy pogorszeniu.
Do napędu Roadstera służy silnik V8 o pojemności 4.3-litra (ten sam, co w wersji coupe), dzięki któremu pierwsze 100 km/h pojawi się na prędkościomierzu nowego Astona już po 5 sekundach, a wskazówka skończy pracę dopiero na wartości 280 km/h.
Niewiele czasu potrzeba również na otwarcie elektrycznego dachu (18 sekund), a czynność ta może zostać przeprowadzona w ruchu, pod warunkiem, że samochód nie przekroczy prędkości 50 km/h. Zastosowanie mechanizmu składania dachu oznacza również znaczne pomniejszenie bagażnika. W modelu Roadster całkowita jego pojemność wynosi jedynie 144 litry (300 litrów w coupe).
Auto wyposażone jest w sześciobiegową przekładnię manualną.

TESTY/RECENZJE:
1. MotorTrend--__---------------2. TopGear
3. Autocar-----------_------------4. Car And Driver
pojemność:V8 4300 cm³
moc silnika:380 KM
przyśpieszenie 0-100km/h:5,0 s
prędkość max:280 km/h
ilość miejsc:2