Wielka Brytania
Wielka Brytania
Wielka Brytania
Nowości i motofakty

Ferrari zaprezentowało pierwszy na świecie kabriolet z twardym dachem i silnikiem umieszczonym nad tylną osią. Wersja 458 Spider otrzymała nowy, jednoczęściowy dach wykonany z aluminium, który po naciśnięciu odpowiedniego przycisku automatycznie chowa się pod specjalną klapą. Ferrari twierdzi, iż aluminiowa struktura ma same zalety w porównaniu z tradycyjnym dachem materiałowym – przede wszystkim pozwala na obniżenie masy całkowitej o 25 kilogramów, a także umożliwia szybsze rozłożenie konstrukcji (14 sekund). Niewielkie rozmiary tego elementu przyczyniły się także do wygospodarowania niewielkiej przestrzeni na bagaż za fotelami.


W wyposażeniu Spidera znalazł się elektrycznie wysuwany „windszot”, dzięki któremu pasażerowie będą mogli prowadzić rozmowę bez konieczności podnoszenia głosu przy otwartym dachu i podczas jazdy z prędkością nawet 200 km/h.

Nowy kabriolet został wyposażony w centralnie umieszczoną jednostkę V8 o pojemności 4 499 cm3. Silnik produkuje 570 KM mocy przy 9 000 obr./min. i 540 Nm momentu obrotowego przy 6 000 obr./min. Spider przyspiesza do 100 km/h w 3,4 sekundy i rozwija maksymalną prędkość 320 km/h. Drugim najlepszym, zaraz po silniku, przyjacielem kierowcy będzie natomiast ultraszybka, siedmiobiegowa przekładnia dwusprzęgłowa rodem z F1. Ferrari 458 Spider wejdzie do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Źródło: Furious.pl