Polska
Wielka Brytania
Wielka Brytania
Nowości i motofakty
Marka Porsche podwaja przyjemność jazdy nowym modelem 911 Carrera i dołącza do wersji Coupe także odmianę Cabriolet. Nowe auto pojawi się w Polsce 3 marca.
Już w marcu pojawią się modele 911 Carrera i 911 Carrera S z otwartym nadwoziem, utrzymane w stylistyce nowej 911-ki

Zmiany wprowadzone w nowym Coupe z aluminiowo-stalowym nadwoziem mają swoje odzwierciedlenie także w wersji Cabriolet z całkowicie nowym, wyjątkowym, składanym dachem. Dzięki innowacyjnej konstrukcji inżynierom Porsche udało się w pełni zachować typowy dla Carrery kontur pojazdu; nawet z zamkniętym dachem Cabriolet wygląda doskonale.

Inteligentny i lekki stelaż dachu, wykorzystujący m.in. stopy magnezu, obniża masę samochodu, zwiększa jego dynamikę i komfort oraz redukuje zużycie paliwa. Także w przypadku 911-ek z otwartym nadwoziem udało się odwrócić tendencję zwiększania masy pojazdu: nowe kabriolety są znacznie lżejsze niż ich poprzednicy.

Oba nowe warianty Cabriolet posiadają taką samą jednostkę napędową, jak Carrera Coupe. Pod tylną pokrywą 911 Carrera Cabrio pracuje 3,4-litrowy silnik typu bokser o mocy 350 KM (257 kW), którego siła jest przenoszona na tylne koła przez siedmiobiegową przekładnię manualną.

Porsche 911 Carrera S z otwartym nadwoziem wyposażona jest natomiast w sześciocylindrowy silnik 3,8 litra o mocy 400 KM (294 kW). Tu także seryjnie montowana jest siedmiobiegowa przekładnia manualna.

911-ki w wersji Cabrio wyróżniają się spośród konkurencji swoją efektywnością: oba modele zużywają w NEFZ poniżej dziesięciu litrów paliwa na 100 kilometrów. Dla kabrioletów dostępna jest jako alternatywa dwusprzęgłowa przekładnia Porsche (PDK), która pozwala na uzyskanie jeszcze niższego zużycia paliwa i lepszego przyspieszenia.

Z dłuższym niż u poprzedniego modelu rozstawem osi, szerszym rozstawem przednich kół i nowym elektromechanicznym systemem wspomagania układu kierowniczego, nowe kabriolety oferują jeszcze bardziej sportowe zachowanie podczas jazdy, większą precyzję i zwrotność. Zależnie od wariantu dostępne są seryjnie (lub jako opcja) kolejne, aktywne systemy dodatkowo poprawiające dynamikę jazdy.

Nowa Carrera Cabriolet pojawi się w Polsce 3 marca.

Ceny 911 Carrera Cabriolet o mocy 350 KM (257 kW) rozpoczynają się od 119 082 EUR; wersja podstawowa Carrera S Cabriolet o mocy 400 KM (294 kW) będzie kosztować 136 001 EUR (cena obejmuje 23% VAT).

Źródło: SAMAR