Polska
Wielka Brytania
Wielka Brytania
Nowości i motofakty
W ramach zbliżania się do premiery nowego modelu 911 (druga połowa 2011), Porsche przedstawia nowe, limitowane wersje obecnej generacji 911 - oczywiście to wszystko celem stymulowania sprzedaży, która zawsze pod koniec cyklu życia danego modelu, potrafi wyraźnie spadać

Globalna sprzedaż modelu 911 za ostatni zamknięty rok finansowy spadła o 27,4 %, ale licząc już od roku finansowego 2006/2007, w którym to sprzedaż obecnej generacji 911 osiągnęła maksimum, spadek ten sięga 47,44 % - nic dziwnego, że Porsche co 3 miesiące wypuszcza nową, unikalną, wersję specjalną. Z modelem Boxster/Cayman nie jest lepiej, gdyż procenty te wynoszą odpowiednio 10,8 % oraz 58,01 %.
Można rzec, że decyzja sprzed laty, o rozszerzeniu gamy o terenowe Cayenne, a później o sedana Panamera, była propocza, gdyż w tej chwili są to modele, które pozwalają firmie się rozwijać, pomimo znaczącego spadku sprzedaży ich sportowych modeli.


Nowe GTS staje między modelem Carrera S i GT3. Z zewnątrz wyróżnia się kilkoma dodatkami pakietu SportDesign. Nadwozie zostało poszerzone o 44 mm, a czarny kolor znajdziemy też na 19-calowych felgach, na końcówkach wydechu i we wnętrzu. Laik z łatwością odróżni tę wersję 911 dzięki oznaczeniom na bokach i tylnej klapie.Silnik to oczywiście sześciocylindrowa "szóstka" w układzie bokser o pojemności 3,8-litra. Motor generuje w odmianie GTS 408 KM i 420 Nm. W standardowej wersji moc przenoszona jest poprzez 6-biegowy manual. Jednak klient może zamówić 7-biegową skrzynię PDK. Prędkość maksymalna wynosi 306 km/h, a sprint do "setki" trwa 4,2 sekundy. Są to osiągi niewiele lepsze od klasycznego modelu, tak więc wszystko wskazuje na to, iż GTS to raczej marketingowa zagrywka, która ma odświeżyć zainteresowanie modelem 911. Chociaż Porsche twierdzi, że to najbardziej sportowa Carrera w gamie.

Samochód jest dostępny w wersji coupe i cabrio od jesieni 2010, z ceną wyjściową odpowiednio 130 i 142 tys EUR brutto.


Źródło: www.furious.pl; Sprawozdanie roczne Porsche Automobil Holding SE
Porsche 911 GTS